List do uczniów

Drodzy uczniowie,

Przed kilkoma dniami odebraliście świadectwa i rozpoczęły się tak oczekiwane wakacje. Życzę Wam wspaniałych i bezpiecznych dni wypoczynku.

Pragnę przy tej okazji  zwrócić Wam uwagę, że wakacje są również czasem, w którym możemy się wiele nauczyć. Czasami dzieje się to mimochodem, w trakcie zabawy, rekreacji, wędrówek. Zdarza się, że wiedza  zdobyta w ten sposób jest trwalsza niż ta, z którą zapoznaliśmy się przy pomocy podręczników. Warto więc otworzyć się na to, co nas otacza i co przyczynia się do naszego rozwoju.                        

W trakcie naszego przedwakacyjnego spotkania proponowałam Wam udział w konkursach jako jednej z form zajęć wakacyjnych. Mówiliśmy wówczas na przykład o akcji spisywania dawnych odmian drzew owocowych, które można  znaleźć  w starych ogrodach, sadach, przy drogach, którymi w wakacje będziecie wędrować.

Od wielu lat bierzemy z powodzeniem udział w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym organizowanym przez  Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy pn. „Śladami Leona Wyczółkowskiego”. Chcę zaproponować Wam i być może waszym gościom przybywającym do Bydgoszczy, obejrzenie wystawy, na której znajdzie się wyróżnione zdjęcie Waszej koleżanki  i naszej uczennicy (otwarcie wystawy 6 lipca o godz. 12.00 ul. Grodzka 7 – Spichrze). Temat nowej edycji tego konkursu zostanie ogłoszony właśnie na wernisażu. Gorąco zachęcam do udziału. 

Chcę Wam także zaproponować wakacyjną lekturę. Gdziekolwiek wyjedziecie warto z sobą  zabrać książkę . Może to być lektura szkolna do następnej klasy (lista obok), ale również „lekki” bardzo „wciągający” kryminał (np. Agathy  Christie) lub np. pozycja „Wakacje z ojcem”  (Dora Hedt).  Pozostaje tylko wziąć książkę  z domowej półki , pójść do biblioteki lub do księgarni, gdzie czasami kupimy interesującą lekturę za przysłowiowe grosze (np. w Bydgoszczy  księgarnia Enigma                        ul. Gdańska 9).   Sprawdźcie także stronę www.oczamimlodych.pl , gdzie znajdziecie bardzo ciekawe propozycje wakacyjne.

Kochani, korzystajcie  z każdej wolnej chwili niezależnie od pogody, dla Waszego zdrowia i ogólnego rozwoju. Dbajcie o swoje bezpieczeństwo.

                                                                                                                                                                     Urszula Kieler