Back

W świątecznym nastroju

W ostatnim dniu nauki w roku 2023 mieliśmy radość uczestniczyć w bardzo uroczystych zajęciach. Najpierw odbyła się lekcja literatury i sztuki z udziałem naszego gościa, aktorki Teatru Polskiego, p. Emilii Piech, która przedstawiła nam fragmenty literatury odnoszącej się do Świąt Bożego Narodzenia, a więc był A. Mickiewicz, G. Herling-Grudziński, J. Kasprowicz, J.A. Morsztyn, J. Twardowski, F. Karpiński i inni.

Resztę tego świątecznego dnia spędziliśmy w restauracji Hotelu City, gdzie oprócz wspólnej wieczerzy odbyło się muzyczne spotkanie z artystami Filharmonii Pomorskiej. Przypominaliśmy sobie polskie zwyczaje wigilijne, śpiewaliśmy kolędy, wysłuchaliśmy odpowiedniego fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza, a łamiąc się opłatkiem życzyliśmy sobie pięknych świąt i dobrego roku 2024.